„Neliečiamasis“ (Untouchable)
Žiūrėkite kino teatruose nuo 17.07.2020


   Didžioji Britanija, 2019
Režisierius: Ursula Macfarlane
Trukmė
: 98 min
Žanras: dokumentika
Vaidina: Harvey Weinstein,
Rosanna Arquette, A.J. Benza,
Hillary Clinton, Hope Exiner D'Amore,
Paz de la Huerta, Caitlin Dulany,
Abby Ex, Ronan Farrow ir kt.
  
IMDb

Dokumentinis filmas „Neliečiamasis“ pasakoja apie didžiausią pastarojo dešimtmečio (o gal ir dar ilgesnio laikotarpio) populiariosios kultūros skandalą pasaulyje. 2017 m. spalį laikraščiuose „The New York Times“ ir „The New Yorker“ pasirodė du išsamūs straipsniai apie vieną galingiausių Holivudo prodiuserių Harvey Weinstein‘ą. Juose kompanijų „Miramax“ ir „The Weinstein Company“ vadovas buvo kaltinamas tris dešimtmečius trunkančiu nepadoriu elgesiu, seksualiniu priekabiavimu ir prievarta prieš moteris.

Gandai apie H. Weinstein‘o „atrankų sofutę“ Holivude sklandė jau seniai. Vieni – puse lūpų, kiti – juokaudami pasakodavo istorijas apie nepadorius prodiuserio pasiūlymus jaunoms aktorėms bei manekenėms, tačiau šios istorijos būdavo greitai „nugesinamos“. H. Weinstein‘as naudodavosi visomis jam prieinamomis priemonėmis: naudodamasis savo įtaka sugriaudavo jo norams atsisakiusių paklusti merginų karjeras, užsakydavo jas juodinančius straipsnius žiniasklaidoje, sudarydavo „tylėjimo sutartis“ (kuomet už tam tikrą sumą pinigų nukentėjusioji sutikdavo niekam nieko nepasakoti) ar užsiundydavo savo advokatus.

Lygiai taip pat H. Weinstein‘as bandė nugesinti ir 2017 m. skandalą, tačiau šįkart nesėkmingai. Viešojoje erdvėje ėmė girdėtis vis daugiau nuo prodiuserio nukentėjusių moterų balsų, istoriją pasigavo vis daugiau žiniasklaidos priemonių, iškilo pasaulinis judėjimas #MeToo, skatinantis nebesitaikyti su nederamu elgesiu darbo vietoje, o 2018 m. gegužę H. Weinstein‘as buvo areštuotas, pateikiant oficialius kaltinimus dėl išprievartavimų bei kitų įtariamų nusikaltimų. Iki dabar prodiuserį netinkamu seksualiniu elgesiu yra apkaltinę beveik šimtas moterų.

Dokumentinėje juostoje kalbinamos nuo H. Weinstein‘o nukentėję aktorės, buvę prodiuserio kolegos, darbuotojai, bičiuliai ir reporteriai. Išsamus ir nuodugnus žvilgsnis į tris dešimtmečius besitęsusią bjaurią istoriją puikiai atskleidžia tamsiąją Holivudo pusę. Filmo „Neliečiamasis“ premjera Lietuvoje – liepos 17 dieną.

Filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.

Kinuose nuo liepos 17 d.
BestFilm.eu Logo