Benedetta (Blessed Virgin)
Vaadake kinodes alates 24.09.2021
France, Netherlands, 2021
Režissöör: Paul Verhoeven
Stsenaarium:
 David Birke, Judith C. Brown, Paul Verhoeven
Pikkus:
131 min
Žanr: draama, ajalugu, biograafia
Osades: 
Virginie Efira, Charlotte Rampling, 
Daphne Patakia, Lambert Wilson, 
Olivier Rabourdin, Louise Chevillotte, 
Hervé Pierre

IMDb

„Benedetta” Paul Verhoeveni uus provokatiivne film

Avameelne lugu keelatud armastusest, sügavast usust ja võimuahnusest, legendaarse filmi „Basic Instinct” autorilt. Cannes’i filmifestivali võistlusprogrammi 2021 nominent!

Renessanssiajastu, Itaalia. Väiksesse nunnakloostrisse, mida juhatab karmikäeline kloostriülem, saabub siiralt usklik tüdruk Benedetta. Tüdrukust sirgub neiu ja üha sagedamini hakkab ta nägema ilmutusi.Väites ise, et need ilmutused on otse Jumalalt ja et ta on Jeesuse pruut. Oomatult tekkinud ohtlik romantline suhe teise noore noviitsiga viib selleni, et Benedettale tulevad stigmad. Nii kloostris kui ka väljaspool selle müüre hakkavad liikuma jutud, et kes müstline Benedetta tegelikult on – Jumala poolt väljavalitud või isehakanud petis?

Filmi kauaoodatud esilinastus toimus 74. Cannes’i filmifestivali võistlusprogrammis selle aasta suvel. Filmi lükati enne seda esilinastust edasi kahel korral – režissööri operatsiooni ja siis pandeemia tõttu. Filmi stsenaarium põhineb Judith C. Browni raamatul „Ebadiskreetsed teod: lesbinunna elu Itaalias renessansiajastul”.

Kinodes 24. septembrist!
BestFilm.eu Logo