Gērnsijas Literatūras un tupeņmizu pīrāga biedrība 
(The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society)
Skatieties Latvijas kinoteātros, sākot no 30.08.2019
 Apvienotā Karaliste, Francija, ASV
2018. gads

Režisors: 
Mike Newell  
Scenārija autors: Don Roos, Kevin Hood, Thomas Bezucha, Mary Ann Shaffer
Filmas ilgums:
124 minūtes
Žanrs: 
drāma
Galvenajās lomās: Lily James, 
Jessica Brown Findlay,
Tom Courtenay, Michiel Huisman,
Katherine Parkinson, Marek Oravec,
Jack Morris, Matthew Goode

IMDb
Kinopoisk 

Sirsnīgs, patiess, aizkustinošs un īsts stāsts par mīlestību apburošajā Gērnsijas salā, kas pilna gaismas, jūras viļņu, pludmales smaržas un vēja brāzmu.

Pēckara Londonā jaunā rakstniece Džuljeta mēģina atrast sižetu savai nākamajai grāmatai, taču viņai galīgi negribas rakstīt par kara šausmām, bet citi temati šķiet vai nu garlaicīgi, vai nepiemēroti. Viņai palīdz nejaušs gadījums – vēstule no kāda Gērnsijas salas cūkkopja. Izrādās, pat cūkkopjiem patīk lasīt grāmatas, un šis viņai nepazīstamais Dosijs, kura rokās nonākusi grāmata, kas agrāk piederējusi Džuljetai, lūdz viņu ieteikt kādu labu grāmatu veikaliņu.

Gērnsijas salā tobrīd ir ļoti grūti tikt pie grāmatām, jo sala, kas kara laikā bija vācu okupētā zona, pavisam lēnām sāk atgūties un atjaunoties. Vēstule sagriež kājām gaisā Džuljetas dzīvi. Stāsts par grāmatu klubu, kas bija kļuvis par aizsegu aizliegtām tikšanām, ievelk un aizrauj jauno rakstnieci. Sākas sarakste ar ļoti dažādiem cilvēkiem. Bet Džuljeta nenojauš, ka salas iedzīvotāji un grāmatu klubs pilnībā mainīs viņas dzīvi un palīdzēs atrast laimi.

Filmas pamatā Mērijas Annas Šaferes un Annijas Barouzas tāda paša nosaukuma romāns.

Kino no 30. augusta.
BestFilm.eu Logo